Tilbage til boksestævner

Resultater
Officials
Billeder fra stævnet
Video fra stævnet

Resultater:

Vægtklasse: Rødt hjørne:

:

Blåt hjørne Resultat:

Bantamvægt

Elite K

3 x 2 min.

Sara D. Jensen

Ansager BK

1:

Henriette Heide

Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

16:5

Mellemvægt

Elite

3 x 3 min.

Mathias Madsen

FAK Aarhus

2:

Thor Jensen
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

RSC 2.omg
Blåt hjørne vinder

Letsværvægt

Elite

3 x 3 min.

Kasper Thisted
Ansager BK

3:

Damir Hadzovie
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

16:13

Weltervægt

U19

3 x 3 min.

Ahmed Dawoud
BK Wedela Vejle

4:

Nick Jessing
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

Opg
2.omg
Rød vinder

Mellemvægt
Elite

3 x 3 min.

Vaclav Libis
Tjekkiet

5:

Anders Rene Jensen
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

RSC 2.omg
Blåt hjørne vinder

Sværvægt

U17

3 x 2 min.

Nikki Schmidt

Ansager BK

6:

Yasin Kiris
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

RSC 2.omg
1:6

Mellemvægt

U17

3 x 2 min.

Jesper Vedel
BK Vitus Odder

7:

Mike Adelholm
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

RSC 2.omg
1:15

Weltervægt

Elite

3 x 3 min.

Daniel Nielsen
Ansager BK

8:

Heva Sharif
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

11:15

Sværvægt

Elite

3 x 3 min.

Tim Voss
FAK Aarhus

9:

Regin Koop
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

RSC 2.omg
Blåt hjørne vinder

Mellemvægt

Elite

3 x 3 min.

Tomas Bezvoda

Tjekkiet

10:

Martin R Pedersen
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

3:22

Sværvægt

Elite

3 x 3 min.

Petr Kopriva

Tjekkiet

11:

Peter Gram
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

RSC 1.omg
Blåt hjørne vinder

Stævnets bedste fighter blev Yasin Kiris
Stævnets bedste teknikker blev
Mike Adelholm

Officials:

Stævneleder og Speaker Brian T. V. Andersen, Bokseklubben "EBBK" Esbjerg
Kampleder/Dommer Jan Guldberg, Sønderborg ABK
Jes Møller Andersen, IK Semper
Jens Jørgen Hansen, Aabenraa BK
Rene Clausen, BK Nordbals
Finn Bruhl, Kolding AK
Frank Christensen, Varde AK
Læge: Niels Løvgren Frandsen, Esbjerg
Tidtager: Flemming Andersen, Esbjerg
Sekretær: Lene S. Madsen, Esbjerg
Computer operatør: Hans Boensen, DaBU

 

Billeder fra stævnet:[photogallery/photo00028745/real.htm]

Video fra stævnet

01 Sara D Jensen - Henriette Heide

   

02 Mathias Madsen - Thor Jensen

  

03 Kasper Thisted - Damir Hadzovie

   

04 Ahmed Dawoud - Nick Jessing

  

05 Vaclav Libis - Anders Rene Jensen

  

06 Nikki Schmidt - Yasin Kiris

  

07 Jesper Wed - Mike Adelholm

  

08 Daniel Nielsen - Heva Sharif

   

09 Tim Voss - Regin Koop

  

10 Tomas Bezvoda - Martin R Pedersen

   

11 Petr Kopriva - Peter Gram