Tilbage til boksestævner

Resultater
Officials
Billeder fra stævnet
Video fra stævnet

Resultater:

Vægtklasse: Rødt hjørne:

:

Blåt hjørne Resultat:

Letweltervægt

U15

3 x 1½ min.

Lene Skov

BK Århus

1:

Henriette Heide

Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

13:2

Mellemvægt

U19

3 x 2 min.

Mathias Ravn

Ribe BK

2:

Yulik Hrudzina
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

6:15

Weltervægt

U17

3 x 2 min.

Wlodzimierz Tetr

Polski Zwiazek Bokserski

3:

Damir Hadzovie
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

13:8

Sværvægt

Elite

3 x 3 min.

Stefan Rørstrøm

Vibork AK

4:

Yasin Kiris
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

16:11

Mellemvægt

U17

3 x 2 min.

Enock Mwandilla

BK Ringen

5:

Nick Jessing
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

RSC Rødt hjørne vinder

Letsværvægt

Elite

3 x 3 min.

Bartek Majek

Polski Zwiazek Bokserski

6:

Daniel Pagh
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

Opg
2.omg
Blå vinder

Weltervægt

Elite

3 x 2 min.

Sebastian Rachut

Polski Zwiazek Bokserski

7:

Anders Rene Jensen
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

4:17

Weltervægt

U19

4 x 2 min.

Martin Thor Nielsen

BK Århus 

8:

Kasper Thisted
Ansager BK

12:15

Weltervægt

Elite

3 x 3 min.

Konrad Wawrzyniak

Polski Zwiazek Bokserski

9:

Mike Adelholm
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

3:7

Mellemvægt

Elite

3 x 3 min.

Marcin Pjejek

Polski Zwiazek Bokserski

10:

Jacob S Munch
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

33:17

Supersværvægt

Elite

3 x 3 min.

Rasmus Lervad

Ansager BK

11:

Regin Koop
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

2:6

Supersværvægt

Elite

3 x 3 min.

Maciej Adamiak

Polski Zwiazek Bokserski

12:

Martin R Pedersen
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

6:8

Supersværvægt

Elite

3 x 3 min.

Michal Gierlecki

Polski Zwiazek Bokserski

13:

Peter Gram
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

2:3

Stævnets bedste fighter blev Damir Hadzovie
Stævnets bedste teknikker blev Peter Gram

Officials:

Stævneleder og Speaker Brian T. V. Andersen, Bokseklubben "EBBK" Esbjerg
Kampleder/Dommer Jan Guldberg, Sønderborg AB
Jes Møller Andersen, IK Semper
Jens Jørgen Hansen, Aabenraa BK
Rene Clausen, Nordborg BK
Finn Bruhl, Kolding AK
Frank Christensen, Varde AK
Læge: Niels Løvgren Frandsen, Esbjerg
Tidtager: Flemming Andersen, Esbjerg
Sekretær: Lone Thisted Ansager BK
Computer operatør: Hans Boensen, DaBU

 

Billeder fra stævnet:[photogallery/photo00016827/real.htm]

Video fra stævnet

Kamp 01: Lene Skov - Henriette Heide

      

Kamp 02: Mathias Ravn - Yulik Hrudzina
     

 

Kamp 03: Wlodzimierz Tetr - Damir Hadzovie
     

 

Kamp 04: Stefan Rørstrøm - Yasin Kiris
    

 

Kamp 05: Enock Mwandilla - Nick Jessing
     

 

Kamp 06: Bartek Majek - Daniel Pagh

   

 

Kamp 07: Sebastian Rachut - Anders Rene Jensen

    

 

Kamp 09: Konrad Wawrzyniak - Mike Adelholm
    

 

Kamp 10: Marcin Pjejek - Jacob S Munch

    

 

Kamp 11: Rasmus Lervad - Regin Koop

    

 

Kamp 12: Maciej Adamiak - Martin R Pedersen

    

 

 

Kamp 12: Michal Gierlecki - Peter Gram