Tilbage til boksestævner

Resultater
Officials
Billeder fra stævnet
Video fra stævnet

Resultater:

Vægtklasse: Rødt hjørne:

:

Blåt hjørne Resultat:

Letweltervægt

U15

3 x 1½ min.

Jonas Nielsen 

AK Heros

1:

Yulik Hrudzina

Bokseklubben EBBK, Esbjerg

1:4

Mellemvægt

U19

3 x 2 min.

Mikkel  L Sørensen

Varde AK

2:

Nikolaj Madsen
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

Rsc
3. omg
Blå vinder

Weltervægt

U17

3 x 2 min.

Jon L Larsen 

Korsør BK

3:

Nick Jessing
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

13:14

Sværvægt

Elite

3 x 3 min.

Serdlacek

Tjekkiet

4:

Daniel Pagh
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

Rsc
1. omg
Blå vinder

Mellemvægt

U17

3 x 2 min.

Human Hondoun

BK Århus

5:

Mike Adelholm
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

16:17

Letsværvægt

Elite

3 x 3 min.

Muhammed Atef   

Korsør BK

6:

Mick V. Hansen
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

7:9

Weltervægt

Elite

3 x 2 min.

Andre Lorenzen

AK Heros                   

7:

Hamid Noorzi
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

1:4

Weltervægt

U19

4 x 2 min.

Josef Zahradnik

Tjekkiet 

8:

Gzim Muli
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

13:6

Weltervægt

Elite

3 x 3 min.

Otto Lowy

Tjekkiet

9:

Hamza Laadoui
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

21:9

Mellemvægt

Elite

3 x 3 min.

Vaclav Libis

Tjekkiet

10:

Martin R. Pedersen
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

12:4

Supersværvægt

Elite

3 x 3 min.

Premysl Batek

Tjekkiet

11:

Peter Gram
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

Opg.
2. omg
Blå vinder

Stævnets bedste fighter blev Mick V. Hansen
Stævnets bedste teknikker blev Nikolaj Madsen

Officials:

Stævneleder og Speaker Brian T. V. Andersen, Bokseklubben EBBK, Esbjerg
Kampleder/Dommer Jan Guldberg, Sønderborg AB
Jim Frandsen,BK Ringen
Jens Jørgen Hansen, Aabenraa BK
Rene Clausen, Nordborg BK
Finn Bruhl, Kolding AK
Frank Christensen, Varde AK
Læge: Niels Løvgren Frandsen, Esbjerg
Tidtager: Flemming Andersen, Esbjerg
Sekretær: Lene S. Madsen, Bokseklubben EBBK, Esbjerg
Computer operatør: Hans Boensen, DaBU

 

Billeder fra stævnet:[photogallery/photo00005436/real.htm]

Video fra stævnet

Præsentation
 

Kamp 01: Jonas Nielsen  - Yulik Hrudzina
 

Kamp 02: Mikkel  L Sørensen - Nikolaj Madsen

 

 

Kamp 03: Jon L Larsen  - Nick Jessing
 

 

Kamp 04: Serdlacek - Daniel Pagh
 

 

Kamp 05: Human Hondoun - Mike Adelholm
 

 

Kamp 06: Muhammed Atef - Mick V. Hansen
  

 

Kamp 07: Andre Lorenzen - Hamid Noorzi
 

 

Kamp 08: Josef Zahradnik - Gzim Muli
  

 

Kamp 09: Otto Lowy - Hamza Laadoui
  

 

Kamp 10: Vaclav Libis - Martin R. Pedersen
  

 

Kamp 11: Premysl Batek - Peter Gram