Tilbage til boksestævner

Resultater
Officials
Billeder fra stævnet
Video fra stævnet

Resultater:

Vægtklasse: Rødt hjørne:

:

Blåt hjørne Resultat:
Letweltervægt
Elite
Yeman Jumaa
IK Semper Haderslev

1:

Baraa Dawood
BK Wedala Vejle

7:15

Letvægt
U15
Adam Vestager
Odder

2:

Yulik Hrudzina
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

0:5

Weltervægt
U17
Alex Pedersen
BK Vitus Horsens

3:

Nick Jessing
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

7:17

Letsværvægt
U19
Rene Kylkjær
BK Sct. Jørgen

4:

Mick V. Hansen
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

7:9

Fjervægt
U15
Matti Nielsen
Varde Atlet Klub

5:

Nasrul Gasmi
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

4:1

Weltervægt
U19
Kristian Meyer
Slagelse BK

6:

Hamid Noorzi
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

10:6

Letweltervægt
Elite
Morten Olson
Gram BK

7:

Daniel Nielsen
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

17:32

Letsværvægt
Elite
Thomas Christensen
Slagelse BK

8:

Anders Rene Jensen
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

13:22

Sværvægt
Elite
Kent Hedegaard
BK Nord Als

9:

Regin Koop
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

RSC 1. omg
(blå vinder)

Sværvægt
Elite
Stanislav Filypchenkov
JABU

10:

Damir Hadzovie
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

10:11

Mellemvægt
U15
Nicki_Schmidt
Grindsted BK

11:

Mike Adelholm
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

3:2

Mellemvægt
Elite
Kristoffer_Storm
Slagelse BK

12:

Martin R. Pedersen
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

16:14

Supersværvægt
Elite
Patryk Bartkoewicz
Poland

13:

Peter Gram
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

6:12

Stævnets bedste fighter blev Anders Rene Jensen
Stævnets bedste teknikker blev Peter Gram

Officials:

Stævneleder og Speaker Brian T. V. Andersen, Bokseklubben EBBK, Esbjerg
Kampleder/Dommer Henning Frøslev, BK Nordsalling
Ib Kamp, BK Vitus Horsens
Lars Jepsen, Grindsted BK
Finn Bruhl, Kolding AK
Frank Christensen, Varde AK
Alex Sørensen, Give AK
Læge: Niels Løvgren Frandsen, Esbjerg
Tidtager: Flemming Andersen, Esbjerg
Sekretær: Lene S. Madsen, Bokseklubben EBBK, Esbjerg
Computer operatør: Hans Boensen, DaBU

 

Billeder fra stævnet:[photogallery/photo00029658/real.htm]

Video fra stævnet

01_Baraa_Dawood_-_Yeman_Jumaa
     
 

02_Yulik_Hrudzina_-_Adam_Vestager
   
 

03_Nick_Jessing_-_Alex_Pedersen
     

04_Mick_V_Hansen_-_Rene_Kylkjær
    
 

05_Nasrul_Gasmi_-_Matti_Nielsen
    
 

06_Hamid_Noorzi_-_Kristian_Meyer
   
 

07_Daniel_Nielsen_-_Morten_Olson
  

08_Anders_Rene_Jensen_-_Thomas_Christensen
   

09_Regin_Koop_-_Kent_Hedegaard
 

10_Damir_Hadzovie_-_Stanislav_Filypchenkov
     

11_Mike_Adelholm_-_Nicki_Schmidt
       

12_Martin_R_Pedersen_-_Kristoffer_Storm
   

13_Peter_Grram_-_Patryk_Bartkoewicz