Tilbage til boksestævner

Resultater
Officials
Billeder fra stævnet
Video fra stævnet

Resultater:

Vægtklasse: Rødt hjørne:

:

Blåt hjørne Resultat:
Mølvægt
U15
Lasse Olsen
BK Nordals

:

Marc Christensen
BK Wedala

0:5

Weltervægt
U17
Christian Henneberg
Varde AK

:

Nick Jessing
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

RSC
(rød vinder)

Letvægt
U15
Rasmus Vise
Horsens AK

:

Baraa Dawoud
BK Wedala

0:5

Letsværvægt
Elite
Kim Elbæk
Ansager BK

:

Martin Pedersen
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

RSC
(blå vinder)

Mellemvægt
U19
Rasmus Skov
BK Nordsalling, Durup

:

Hariz Dzindo
BK Wedala

0:5

Weltervægt
U15
Nicki Pedersen
Hinnerup BK

:

Mike Adelholm
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

5:0

Mellemvægt
Elite
Anders Stignæs
Thisted AC

:

Martin R Pedersen
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

5:0

Weltervægt
U15
Jesper Gårde
Ansager BK

:

Yassin Kiris
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

RSC
(blå vinder)

Sværvægt
Elite
Kent Hedegaard
Sønderborg ABK

:

Damir Hadzovie
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

5:0

Letsværvægt
Elite
Christian F Jensen
JABU

:

Mirislav Vidovic
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

0:5

Letsværvægt
Elite
Kim Helsinghoff
Grindsted AC

:

Bjarke Enevoldsen
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

3:2

Letvægt
Elite
Michael Aziz
Brabrand BK

:

Hamza Laadoui
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

4:1

Letweltervægt
U19
Daniel Nielsen
Ansager BK

:

Gzim Muli
Bokseklubben EBBK, Esbjerg

2:3

 

Officials:

Stævneleder og Speaker Brian T. V. Andersen, Bokseklubben EBBK, Esbjerg
Kampleder/Dommer Rene Clausen, Sønderborg ABK
Jan Guldberg, Sønderborg ABK
Jes Møller Andersen, IK Semper Haderslev
Finn Bruhl, Kolding AK
Frank Christensen, Varde AK
Jens Jørgen Hansen, Aabenraa BK
Læge: Niels Løvgren Frandsen, Esbjerg
Tidtager: Flemming Andersen, Esbjerg
Sekretær: Lene S. Madsen, Bokseklubben EBBK, Esbjerg

 

Billeder fra stævnet:[photogallery/photo00025396/real.htm]

Video fra stævnet

Christian Henneberg - Nick Jessing
 
 

Kim Elbæk - Martin Pedersen
    
 

Nicki Pedersen - Mike Adelholm
     

Anders Stignæs - Martin R Pedersen

 

Kent Hedegaard - Damir Hadzovie
 
 

Christian F Jensen - Mirislav Vidovic
      
 

Kim Helsinghoff - Bjarke Enevoldsen
  
 

Michael Aziz - Hamza Laadoui
 

Daniel Nielsen - Gzim Muli