Tilbage til boksestævner

Resultater
Officials
Billeder fra stævnet
Video fra stævnet
 

Resultater:

Vægtklasse: Rødt hjørne

:

Blåt hjørne Resultat:
Dunvægt Tue Kristensen
Varde AK

:

Nasrun Gasri
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

4:1

Fjervægt Eren Sengul
DGF Flensborg

:

Nick Jessing
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

Blå opg. 1omg.

Weltervægt Jørg Alles
DGF Flensborg

:

Saifaldi Rahman
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

5:0

Letweltervægt Geyonimo Camacho
BK Vitus Horsens

:

Hamsa Laadioni
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

4:1

Weltervægt Keneth Konge
Hadsund AK

:

Yasin Kiris
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

3:0

Fjervægt Tobias Perrson
Sverige

:

Jonas Fantassi
Give AK

2:3

Mellemvægt Sakir Sidiqi
DGF Flensborg

:

Martin Pedersen
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

2:3

Weltervægt Nesham Sefkani
Sverige

:

Torg Surkus
DGF Flensborg

5:0

Mellemvægt Anders Jensen
BK Vitus Horsens

:

Villiam Rojbæk
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

0:5

Fjervægt Suro Ismaelov
Sverige

:

Heva Sharif
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

5:0

Fjervægt Redoun Kaya
Sverige

:

Morat Topbas
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

5:0

Super sværvægt Piere Souma
Sverige

:

Peter Gram
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

1:4

Letvægt Steffen Mølholdt
BK Vitus Horsens

:

Gzim Muli
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

3:2

Sværvægt Peshman Sefkani
Sverige

:

Lars Gram
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg

Blå opg. 1omg.

Officials:

Stævneleder og speaker: Brian T. V. Anders
Bokseklubben "EBBK" Esbjerg
Kampleder / Dommer: Rene Clausen
Sønderborg ABK
  Jan Guldberg
Sønderborg ABK
  Jes Møller Andersen
IK Semper Haderslev
  Finn Bruhl
Kolding AK
  Frank Christensen
Varde AK
  Jens Jørgen Hansen
Aabenraa BK
Stævnelæge: Niels Løvgren Frandsen, Esbjerg
Sekretær: Lene S. Madsen, Esbjerg
Tidtager: Flemming Andersen, Esbjerg

Billeder fra stævnet:[photogallery/photo00014604/real.htm]

Video fra stævnet

Jørg Alles - Saifaldin_Rahman
 

Geyonimo Camacho - Hamsa_Laadioni
 

Keneth Konge - Yasin_Kiris
 

Piere Souma - Peter_Gram
  

Steffen Mølholdt - Gzim_Muli
 

Peshman Sefkani - Lars_Gram